Bindallı Modelleri

Bindallı Modelleri

Bindallı Modelleri

Kına geceleri , şu anki döneme  kadar ulaşmayı başarmış olan geleneklerin başında gelmekte. Yıllar geçmiş olmasına rağmen de hala kına gecesi ritüellerinin, Osmanlı motiflerini taşıyan kına giysilerinin, kırmızı duvağın, testi kırma ve daha birçok geleneğin bugün de var olduğunu görüyoruz. Bu geleneklerden olmazsa olmaz  Bindallı da Osmanlı döneminden bugüne gelen kına gecesi elbiseleri arasında, belki de en görkemli olanı olarak bilinmekte. Kadife veya atlas kumaş üstüne, sırma, kılaptan veya sim ile, serpme dal, yaprak, çiçek motifleri işleyerek elde edilen işlemeli kumaşlara bindallı adı verilir. Kına gecelerinin olmazsa olması bindallının birçok modeli bulunmaktadır. Hadi bunları birlikte inceleyelim…

Kabarık Bindallı Modelleri

Şüphesiz ki  kabarık etekleri her kadın çok sever. Bu nedenle her gelinin aklını çeliyor bu model ve muhakkak deneniyor. Tarlatanlı ya da kabarık bindallı olarak da adlandırılmakta  Tarlatanlarda çemberler kullanılarak kabarıklık verilir fakat tarlatanın en iyi olanı az çember çok kumaş ile dikilmiş olanıdır. Kabarıklık, kat kat tül ile sağlanırsa eteğinizin görünümü daha güzel olur.

Dantelli Bindallı Modelleri

Kıyafetlerin her daim zarif görünmesini sağlayan en önemli özellikler Dantellerdir. Bu yüzden minimal kesimleri seven gelin adayları, kına kıyafetlerine hareket katmak için, hem zarif hem şık bir hareket olarak dantelli bindallı modeli tercih edebilirler. Dantelleri sevdiği kadar ihtişamı da seven gelinler ise kumaş ya da kesimle beraber bindallı kemeri gibi kına aksesuarlarıyla kıyafetlerini tamamlayabilir. Üstelik kına aksesuar firmaları hem klasik hem modern birbirinden farklı çeşitler sunuyor.

Renkli Bindallı Modelleri

Genellikle bindallı renkleri çoğunluk olarak kırmızı, bordo ya da yeşilin tonlarından seçilse de son senelerde renkli bindallı modeli gelinlerin ilgisini çekmeye başladı. Sevdikleri renkleri kına kıyafetlerinde de kullanmaya karar veren gelin adayları; turkuaz, pembe, mor ve lila tonlarını da bindallı renkleri arasına katmış oldu. 

Klasik Bindallı Modeli

Klasik bindallı modeli ise risk almayı sevmeyen gelinlerin özel tercihi olarak görülüyor.. Mutlaka beğenilen, modası geçmeyen ve her gelin adayına yakışan Etek kesimi, işlemeleri, kemeri ve kına tacı ile alışılmış çizgileri koruyan klasik bindallı modelini seçecek gelin adaylarına Muhteşem Yüzyıl kıyafetlerinden ilham verebileceği hatırlatılıyor.

Üç Etek Bindallı Modelleri

Üç etek bindallı, yine klasik kesimler arasına giren bindallı modeli, kaftan eteğinin üçe bölünmüş halidir. Yandan yırtmaçları olan bir bindallı modelidir. 

Hint Bindallı Modelleri

Hin Bindallı Modelleri, Hint konseptli kına gecelerinin artmasıyla beraber trend olan bindallı modelidir ve  özellikle renkli kına kıyafetlerini seven gelinlerce tercih ediliyor. İşlemeleri ile de bereket, zenginlik, huzur gibi anlamlar taşıyan hint kına kıyafetleri parlak ve canlı renkleri ile ilgi çekici bence. Vücuduna güven duyan ve bütün gece parlayan rengarenk kıyafetlerle dolaşmak isteyen gelinlerin tercihi olmakta.


img

Eslem Ak Kaftan'nın size sunduğu son model, şık ve trend her beden kaftan bindallı ile kına geceniz daha da mükemmel hale gelir.

Instagram

bindallı

bindallı modelleri

kına elbisesi

kına elbiseleri

kına gecesi

kaftan modelleri

kına kaftan

bindallı fiyat

bindallı fiyati

kına kiyafeti

kına kaftanlari

tesettür bindallı

bindallı fiyatları

bindalli kiralama