Bindallı Tanımı

Bindallı Tanımı

Bindallı Tanımı

Türk kültürünün vazgeçilmez kıyafetleri arasında yer alan bindallılar; çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Geçmişten bugüne uzanan süreçte oldukça farklı bindallı modelleri günlük hayatımızda yer alsa da bindallılar genel özelliklerini hep korumuştur. Özellikle nişanlarda, kınalarda hatta bazen düğünlerde birbirinden güzel bindallı modelleriyle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı bindallılar; kadınlarımız için alışılmış kına kıyafetlerin en kaliteli tercihi olarak tanımlanır.

Bindallı Kına Kıyafetidir

En çok kına gecesinde  kına kıyafeti olarak tercih ediliyor olması bindallıların; kına gecesi kıyafeti olarak tanımlanmasında etkili olmaktadır. Özellikle kına yakma töreninde; bindallı kına kıyafetiyle beraber; gelinin eline lastikli bir kese içerisinde gül koymak son dönemlerin modası haline gelmiştir. Bundan dolayı bindallıların modasını yakından takip edenlerin, yeni trend aksesuar ve uygulamalarını da yakında takip etmeleri gerekmektedir.

Son dönemlerin yükselen trendleri arasında kına kıyafetlerinin bindallıların altına giyilen; işlemeli ayakkabıların da bulunduğu biliniyor. Bu kapsamda farklı tasarım özelliklerine sahip olan topuklu ayakkabılarında bu özel kıyafetle kusursuz bir şıklığa ortam hazırlamış olduğu da biliniyor.

Atlas kumaşlar; bindallıların temel malzemesi olarak tercih ediliyor. Bununla beraber kadife kumaşlarda bu özel kıyafetlerin en çok tercih edilen malzemeleri arasında yer almakta. Yumuşak dokusu ve oldukça şık görünümü atlas ve kadife kumaşların tercih edilmesini mümkün kılıyor. Kıyafetin üstündeki çiçek desenleri, sim ve yaprak motifleri ise bu özel kıyafete apayrı bir kava katıyor. Gelinlerin bu özel günlerinde kendilerini özel hissetmelerini sağlamakta olan bindallılar; mutlu gelinlerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Türk Geleneklerinin Vazgeçilmez Kına Kıyafeti Bindallı

Özellikle renk ve tasarım özellikleri bakımından oldukça şık bir kıyafet tercihi olarak tanımlanan bindallılar; özel gün ve gecelerin vazgeçilmez kına kıyafetleri arasında bulunmaktadır. Özellikle 2000’li senelerden bu yana çok daha etkili bir biçimde kullanılmaya başlanan bindallılar, bir hayli yoğun bir biçimde talep de görmektedir.

Bindallılar Topuklu Ayakkabıyla Kombin Yapılabilir.

Genel olarak bindallılar pabuç tabir edilen; eski model ayakkabılarla giyilirken; son dönemde topuklu ayakkabılarla dahi kombin yapılabilen bindallı modellerinin karşımıza çıktığı biliniyor. Özellikle güzel giyinmeyi bilen ve sevenler için bindallılarla beraber topuklu ayakkabılar kusursuz bir tercih olarak tanımlanıyor. Bununla beraber farklı renkteki bindallı kıyafetlerinin bulunuyor olması; alternatif yapılan kombinleride tetikliyor. Böylece sıra dışı bir tarz ve çizgide bindallı modellerinin de günlük hayatımıza girmesi mümkün oluyor.

Bindallılara Sarı Yaldızlı İşlemeler Yakışıyor

Özel günlerde güzel ve şık bir kına kıyafeti tercihi olarak karşımıza çıkan bindallı modelleri; alışılmış Türk kıyafet tarzını bugüne taşıyor. Kırmızı rengin bindallı modellerinde en yaygın bir renk olduğu da biliniyor. Ancak özellikle sarı yaldızlı işlemelerin, hemen her renk bindallıların vazgeçilmezi olduğu da biliniyor. Geleneksel Türk motifleriyle beraber; oldukça renkli bir tasarım özelliğini taşıyor olan bindallılar; şıklığın ve zarafetin adresi konumunda bulunuyor.

Bindallılar; şalvar ve bluzla kusursuz bir biçimde kombin yapılmaktadır. Bu kapsamda alt kıyafetin şalvar biçiminde olduğu bilinmektedir. Yine üst kıyafette ise altta bluz ve onun üzerinden kaftan vardır Kaftan tüm zarafeti ve gösterişiyle kıyafete kusursuz bir renk katmaktadır. İşlemelerdeki kusursuz ayrıntılar; oldukça şık bir görünümün ortaya çıkmasını mümkün kılmaktadır. Bununla beraber modern tasarım özellikleriyle alışılmış motiflerin buluşması sonrasında bir hayli kusursuz desenli bindallılar da hayatımıza girmiş bulunmaktadır.

img

Eslem Ak Kaftan'nın size sunduğu son model, şık ve trend her beden kaftan bindallı ile kına geceniz daha da mükemmel hale gelir.

Instagram

bindallı

bindallı modelleri

kına elbisesi

kına elbiseleri

kına gecesi

kaftan modelleri

kına kaftan

bindallı fiyat

bindallı fiyati

kına kiyafeti

kına kaftanlari

tesettür bindallı

bindallı fiyatları

bindalli kiralama