Kaftan Modelleri Nelerdir?

Kaftan Modelleri Nelerdir?

Kaftan Nedir?

Kına gecesi, geçmişten bugüne kadar ulaşmayı başarmış geleneklerin başında geliyor. Yıllar geçse de hala kına gecesi ritüellerinin, Osmanlı motiflerini taşıyan kına giysilerinin, kırmızı duvağın, testi kırma ve daha pek çok geleneğin bugün de var olduğunu görüyoruz. İşte kaftan da Osmanlı döneminden bugüne gelen kına gecesi elbiseleri arasında, belki de en görkemli olanıdır.

Kaftan Modelleri Nelerdir?

Lacivert Kaftan Modeli

Kına gecenizde zarif bir görünüm elde etmek isterseniz lacivert renkte bir kaftan gibi koyu renkte tasarımlara yönelebilirsiniz. Kaftanın içerisine beyaz veya gold tonlarda bir giysi giyebilirsiniz.

Şalvarlı Bindallı Modeli

Bindallı kiralama firmalarında pek çok çeşit bulunuyor. Bazıları giysinin üzerine giyiliyor, bazıları ise direkt giysi formunda oluyor. 

Mavi Bindallı Modeli

Sade tasarımlı bir kına kıyafeti istiyorsanız seçiminizi bindallılardan yana yapabilirsiniz. Kabarık olmayan sade bir giysi üzerine mavi, küçük çiçekli bindallıyı giyebilirsiniz.

Çiçekli Bindallı Modeli

Farklı tasarımlı bir bindallı arıyorsanız renkli baskılı şifon bindallıyı düşünebilirsiniz. Beyaz straplez bir giysi üzerine bu hareketli tasarımı giyebilirsin.

Asimetrik Etekli Kaftan Modeli

Gösterişli bir kaftan arıyorsanız tek seçeneğin kabarık etekli tasarımlar değil. Katlı eteği ve kabarık kolları ile ihtişamlı bir silüet yaratan bu kaftanın içerisine mini bir giysi giyebilirsiniz.

Elbise Kaftan Modeli

Kaftan ve giysini ayrı ayrı giymek istemiyorsanız giysi formundaki kaftanlara yönelebilirsiniz. Altın rengi işlemeleriyle hareket kazanan bu tasarım ile yine gold tonlarda bir makyaj yaptırabilirsiniz.

Mor Kaftan

Kaftan kiralama firmalarında bu tarz işlemelerin kullanıldığı pek çok model mevcut. Ama önemli olan o işlemelerin ne kadar itinalı yapıldığı ve üstünde nasıl durduğudur.

Mavi Kaftan

Son zamanlarda üretilen kaftan modellerinde oldukça farklı ayrıntılara yer verilmekte. Bu modeli daha önce çok az görmüş, hatta hiç karşılaşmamış olabilirsiniz. Altındaki pantolonu ve üzerine inen parça etek kumaşları ile standart kaftanlardan kendisini ayrıştırıyor.

Modern Kaftan Elbise

Üzerindeki işlemeleri ve vücuda oturan yapısıyla göz kamaştıran bir modeldir. 

Bej Kına Kaftanı

Kına gecesi kaftanı illa koyu renklerde olacak diye bir kural yok. Bej ve beyaz tonları, nişandan kınaya kadar pek çok organizasyonda da kullanılmaya başlandı.

Osmanlı Kaftanı

Osmanlı kaftan modelleri, dönem dizilerinden sonra daha da popüler duruma geldi. 

Lacivert Kaftan

Kaftan bindallı modellerinde lacivert de ön plana çıkan renklerden biri. Kolyesi, kemeri ve ihtişamlı tacıyla birlikte kiralanıyor bu tarz kaftanlar. Dilerseniz aksesuarları farklı kullanabiliyorsunuz.

Kadife Bindallı

Kısa kollu, elbise şeklindeki bindallı işlemeleri ve güpür detaylarının güzelliği aşikar.

Kadife Kaftan

Kınalık kaftanlarda, tüy detayına nadiren de olsa rastlıyoruz. Aslında boncuk işlemelerin yanında renkli tüylerin yer almasının, kaftana daha çağdaş bir hava kattığı söyleniyor. Mor, tüylerle hareketlendirilmiş böyle bir modele göre konsept oluşturmanız mümkün.

Saks Mavisi Kaftan

Eğer Mavi kına kaftan modellerine bakıyorsanız , ten renginize en yakışan mavi tonunu seçmeye özen göstermelisiniz. Örneğin açık tenliyseniz kesinlikle açık bir mavi tonu seçmemeniz gerekir. Ten renginizi soldurmayacak, tam tersine daha da canlı gösterecek renkleri tercih etmelisiniz.

Hürrem Sultan Kaftanı

Muhteşem Yüzyıl dizisini hatırlıyor musunuz? Muhteşem Yüzyıl dizisinde giyilen kaftanlar, gelin adaylarının dikkatinden kaçmıyor. Sonrasında da zaten Hürrem Sultan kaftan modelleri ön sıralarda yerini almaya başladı.


img

Eslem Ak Kaftan'nın size sunduğu son model, şık ve trend her beden kaftan bindallı ile kına geceniz daha da mükemmel hale gelir.

Instagram

bindallı

bindallı modelleri

kına elbisesi

kına elbiseleri

kına gecesi

kaftan modelleri

kına kaftan

bindallı fiyat

bindallı fiyati

kına kiyafeti

kına kaftanlari

tesettür bindallı

bindallı fiyatları

bindalli kiralama