Kaftan ve Bindallı Fiyatları

Kaftan ve Bindallı Fiyatları

Kaftan ve Bindallı Fiyatları

Kaftan ve Bindallı fiyatları yer ve mekana göre fiyatlar farklılık gösterir. Çok lüks bir mağazadan bir kaftanı fahiş bir fiyata alırsınız. Aynı kaftanı vasat bir mağazadan yarı fiyatına alabilirsiniz. Fakat firmamızda fiyat anlamında kıyafetin işçiliği, kumaşın kalitesi ve aksesuarlar ne ise fiyatta ona göre farklılık gösterir. Gelin ya da damadın ne iş yapmış olduğu ile orantılı değildir. Nereden kaftan alırsanız alın hangi ölçüde ve hangi renkte olursa olsun örtünmek için dış kaftanına ortalama 3 metre kumaş gider, iç kısmına da yine aynı şekilde en fazla 3 metre kumaş gider. İster elbiseli olsun ister şalvar ve büstiyerli fark etmez. Daha sonra fiyatı etkileyecek olan kumaşın kalitesi, üstündeki işçilik ve aksesuarlardır. Bu üç unsur bütünüyle kaftanın fiyatını belirleyen en önemli faktörlerdendir. Üst segment bir kaftanı giydiğiniz zaman öyle bir kesim yapılmıştır ki gelin adayımız giydiği anda kalıp anlamında tam üzerine göre oturur ve hiçbir kusur bulamazsınız. Bu kıyafeti diken terzinin yıllarının vermiş olduğu deneyim ile doğru orantılıdır. Kimi terzi vardır modeli bir kez gördüğü zaman aynısını dikebilir, fotoğraf ya da kalıp vermeye hiç ihtiyaç yoktur. Kimi terzi vardır fotoğraf vermeden kalıp çıkaramaz. Kimisi de hem fotoğraf verirsiniz hem kalıp yinede kaftanı giydiğinizde üzerinize göre tam oturmaz. Başarılı değildir.


Bindallı Fiyatları Neye Göre Değişir?


Bindallı fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında kumaşı gelir. Kadife kumaştan yapılmış bir bindallı satene göre daha yüksek fiyatlı olabilir.

Bindallıların üstündeki işlemeler ve güpürler ve desenler onun değerini artıran diğer etkenlerdir. Detaylı işlemeleri olan bindallıların, üstündeki işçilikten dolayı daha yüksek fiyatlara satışa sunulurlar. İşlemelerin dışında bindallılardaki ekstra aksesuarlar da fiyatı artırabilir. Mesela pelerinli kaftanlarda, boyun aksesuarlı bindallılarda fiyatlar standartlara göre daha farklıdır. Bindallıya ek olarak birçok aksesuar satılmaktadır.

Kına Saç Aksesuarları

Saçınız için tercih edebileceğiniz kına aksesuarları, sadece kırmızı taçlarla sınırlı değildir. Gold tonlarda zarif taçlar, değişik tokalar ve incili alın taçlarını, kına için saç aksesuarları arasındadır.


Kına Tacı

Kına gecesi aksesuarları arasında olmazsa olmazlardan diyebileceğimiz taçlar, eski tarz, gösterişli, klasik tasarımların beraberinde farklı seçenekleriyle de göz dolduruyor. İnci detaylı, çiçekli kına gecesi taçları ile gold detaylı, Helenistik tasarımlar, gelin adaylarının tercih edebileceği alternatif modellerdendir.


Kına Duvağı / Kına Örtüsü

Annelerin çeyize  koyduğu, kısa, kenarları işli, kırmızı kına gecesi gelin duvaklarının da farklı seçenekleri var. 

Kına Ayakkabısı

Abiye kına elbiseleri ile tercih edebileceğin ayakkabılar için elbisenin rengi ve tarzına dikkat etmenizde fayda vardır. Kırmızı kına elbiseleri ile aynı renkte ayakkabıların beraberinde nude veya metalik ve gold tonlardaki parıltılı gelin ayakkabılarını da tercih edebilirsiniz. Eğer farklı renkte abiye kına elbiselerinden giyecekseniz, elbisenin renginde veya işlemeleriyle uyumlu tonlarda renkli gelin ayakkabılarını düşünebilirsiniz.


img

Eslem Ak Kaftan'nın size sunduğu son model, şık ve trend her beden kaftan bindallı ile kına geceniz daha da mükemmel hale gelir.

Instagram

bindallı

bindallı modelleri

kına elbisesi

kına elbiseleri

kına gecesi

kaftan modelleri

kına kaftan

bindallı fiyat

bindallı fiyati

kına kiyafeti

kına kaftanlari

tesettür bindallı

bindallı fiyatları

bindalli kiralama